F e n T e c
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Intervista me Genta Ismajli dhe Milotin

Shko poshtë

Intervista me Genta Ismajli dhe Milotin Empty Intervista me Genta Ismajli dhe Milotin

Mesazh  MERI Sat Sep 26, 2009 12:30 am

Intervista me Genta Ismajli dhe Milotin Genta_10



Genta Ismaili:
Genta Ismaili dhe Milot Kryeziu per revisten Kosovarja

Disa producent Amerikane jane te njohtuar per famen e Gentes dhe kualitetet e saja, dhe jemi dakord ta provojme. Nje kenge e Gentes ne Anglishte do te garoj, dhe do te shohime.



Kosovarja: Qe nje vite jeni bashke, pse nuk e keni bere publike lidhjen e juaje gjere tani



Genta Ismajli: Une ne intevistat e para qe ia kame dhene gazetave dhe Revistave, kame thene se jame e dashuruar.



Miloti: Ndoshta kemi hezituar pake, jo pse nuk kame pasur besim ne vete, por duke e marre parasyshe vendin se ku jetojme.



Kosovarja: A jane ne dijeni prinderit e juaje per kete lidhje dashuria ?



Genta Ismajli: Po familja ime po, por edhe e Milotit. Familja e Milotit me done shume, por edhe une i dua, edhe familja ime e do Milotin shume, por mendoj se mungesa e familjes sime ne Kosove, me shtine me shume ti dua Prinderit e Milotit.



Kosovarja: Zakonishte fytyrat publike si ju, ka thashetheme per ju, cilat thashetheme i keni degjuar gjere tani ?



Genta Ismajli: Miloti e Genta ishine ndare, ishine martuar, fejuare, keto jane te fundite.



Kosovarja: Na intereson a jetoni bashe apo jo ?



Genta Ismajli: Jetojme bashke, ka kohe qe nje vite e gjysme.



Miloti: Ne dy duheshim, meqe une kisha banes ne Prishtine e Genta nuk e kishte familjen ne Prishtine, pse ateher mos te jemi bashke.

Kosovarja: A keni planifikuar per Martes ?



Genta Ismajli: Per martes mendojme gjitheher, por njeher jemi te koncentruar ne pune, dhe kure ti kryejme disa pune at¨her do te vie edhe Martesa:

Miloti: Ky eshte mendimi i Gentes, sepse per kete pune flasine burrat, sa i perkete marteses Genta nuk kam e marre veshe aspake, sepse nje dite kur ti uleme ne gjunje dhe te ja ve unazen.



Kosovarja: Genta kemi degjuar se keto dite del edhe Albumi juaje i ri, dhe keni deklaruar se do ta bombardoni shumeke ?



Genta Ismajli: Une nuk kame deklaruar se do te beje bum, e as nuk do ta bombardoj dike, por kame punuar shume ne kete Albume, dhe nese e pelqejne mire ateher e nese jo, ajo eshte e rendesisheme per mua.



Miloti: Kemi punuar shume per kete Albume me shume kompozitor te mire nga Shqiperia, Kosova dhe Maqedonia, ku i falemderoje perzemersishte.



Kosovarja: Po flitet se Genta do te shkoje ne MTV ?



Miloti: Disa Producent Amerikane jane te njohtuar per famen e Gentes dhe kualitetet e saja, dhe jemi dakord ta provojme. Nje kenge e Gentes ne Anglishte do te garoj, dhe do te shohime.



Kosovarja: Nje apel per rinin shqiptare ?



Genta Ismajli: Le ta jetojne jeten si eshte ma bukur, e sa I perket muzikes, le te degjojne ate qka I pelqen. Falemderit.

Intervista me Genta Ismajli dhe Milotin Genta_11
MERI
MERI
Admin
Admin

Numri i postimeve : 5
Points : 13
Publiko : 0
Join date : 20/09/2009
Age : 34
Location : Adiministrator Moderator Webmjeshter

http://www.radiojeta.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi