Intervista me Genta Ismajli dhe Milotin

Shko poshtë

Intervista me Genta Ismajli dhe Milotin Empty Intervista me Genta Ismajli dhe Milotin

Mesazh  MERI prej Sat Sep 26, 2009 12:30 am

Intervista me Genta Ismajli dhe Milotin Genta_10Genta Ismaili:
Genta Ismaili dhe Milot Kryeziu per revisten Kosovarja

Disa producent Amerikane jane te njohtuar per famen e Gentes dhe kualitetet e saja, dhe jemi dakord ta provojme. Nje kenge e Gentes ne Anglishte do te garoj, dhe do te shohime.Kosovarja: Qe nje vite jeni bashke, pse nuk e keni bere publike lidhjen e juaje gjere taniGenta Ismajli: Une ne intevistat e para qe ia kame dhene gazetave dhe Revistave, kame thene se jame e dashuruar.Miloti: Ndoshta kemi hezituar pake, jo pse nuk kame pasur besim ne vete, por duke e marre parasyshe vendin se ku jetojme.Kosovarja: A jane ne dijeni prinderit e juaje per kete lidhje dashuria ?Genta Ismajli: Po familja ime po, por edhe e Milotit. Familja e Milotit me done shume, por edhe une i dua, edhe familja ime e do Milotin shume, por mendoj se mungesa e familjes sime ne Kosove, me shtine me shume ti dua Prinderit e Milotit.Kosovarja: Zakonishte fytyrat publike si ju, ka thashetheme per ju, cilat thashetheme i keni degjuar gjere tani ?Genta Ismajli: Miloti e Genta ishine ndare, ishine martuar, fejuare, keto jane te fundite.Kosovarja: Na intereson a jetoni bashe apo jo ?Genta Ismajli: Jetojme bashke, ka kohe qe nje vite e gjysme.Miloti: Ne dy duheshim, meqe une kisha banes ne Prishtine e Genta nuk e kishte familjen ne Prishtine, pse ateher mos te jemi bashke.

Kosovarja: A keni planifikuar per Martes ?Genta Ismajli: Per martes mendojme gjitheher, por njeher jemi te koncentruar ne pune, dhe kure ti kryejme disa pune at¨her do te vie edhe Martesa:

Miloti: Ky eshte mendimi i Gentes, sepse per kete pune flasine burrat, sa i perkete marteses Genta nuk kam e marre veshe aspake, sepse nje dite kur ti uleme ne gjunje dhe te ja ve unazen.Kosovarja: Genta kemi degjuar se keto dite del edhe Albumi juaje i ri, dhe keni deklaruar se do ta bombardoni shumeke ?Genta Ismajli: Une nuk kame deklaruar se do te beje bum, e as nuk do ta bombardoj dike, por kame punuar shume ne kete Albume, dhe nese e pelqejne mire ateher e nese jo, ajo eshte e rendesisheme per mua.Miloti: Kemi punuar shume per kete Albume me shume kompozitor te mire nga Shqiperia, Kosova dhe Maqedonia, ku i falemderoje perzemersishte.Kosovarja: Po flitet se Genta do te shkoje ne MTV ?Miloti: Disa Producent Amerikane jane te njohtuar per famen e Gentes dhe kualitetet e saja, dhe jemi dakord ta provojme. Nje kenge e Gentes ne Anglishte do te garoj, dhe do te shohime.Kosovarja: Nje apel per rinin shqiptare ?Genta Ismajli: Le ta jetojne jeten si eshte ma bukur, e sa I perket muzikes, le te degjojne ate qka I pelqen. Falemderit.

Intervista me Genta Ismajli dhe Milotin Genta_11
MERI
MERI
Admin
Admin

Numri i postimeve : 5
Points : 13
Publiko : 0
Join date : 20/09/2009
Age : 29
Location : Adiministrator Moderator Webmjeshter

http://www.radiojeta.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi